Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Někdo považuje lofty za výstřední & avantgardní. Život v nich však přináší originální bydlení v prestižních čtvrtích světových metropolí a skvělou investici.

Praha
London
Berlin
New York

Genius Loci

Lofty využívají neopakovatelný genius loci původní industriální budovy. Tovární stroje utichly a prostory se stávají plátnem pro nové vize. Historie loftů sahá do nespoutaných 60. let minulého století, kdy se jejich kolébkou stal New York. Přestože byly spojovány s bohémstvím, moderní lofty uspokojí i ty nejnáročnější představy o bydlení.

Architekti Ing. arch. Petr Drexler, Ivanka Kowalski, I. D. Arch, OOOOX a studio S K U L L budovu bývalé modřanské Microny zrekonstruovali tak, aby si zachovala svůj surový a industriální ráz. Projekt Vanguard zahrnuje plochu 16 000 m2. Montovaný železobetonový skelet, nadstandardní pevnost a výška podlaží až 4,5 m unesou i ty nejdivočejší nápady.

Ve 14 patrech se nachází celkem 150 loftů s dispozicemi od 40 m2 po 700 m2. To vše dělá z Vanguard zcela ojedinělý architektonický projekt.

Typové & Lofty

Dostatek prostoru pro realizaci Vaší touhy po typovém bydlení.

Nyní máte unikátní možnost pořídit si některý z loftů ve formě Shell & Core a navrhnout si své vysněné místo k životu sami nebo ve spolupráci s našimi architekty.

(od 9,2 mil. Kč)

Inspirace

Věhlasný španělský architekt a urbanista Ricardo Bofill už před několika desítkami let ukázal světu, jak ze zchátralé industriální cementárny vytvořit místo pro kreativní tvoření i harmonický domov. Jeho La Fábrica inspiruje dodnes.

Ricardo Bofill (1939–2022) zanechal svou stopu v mnoha koutech světa. Je autorem letiště v Barceloně, sídla kosmetické firmy Shiseido v Japonsku, mrakodrapu 77 West Wacker Drive v Chicagu a podílel se také na podobě nového Karlína v Praze. Jeho srdcovým a v mnoha ohledech možná nejdůležitějším projektem se však stala revitalizace zchátralé cementárny na předměstí Barcelony. Dlouho nepoužívanému průmyslovému areálu vdechl nový život a myšlenku před bezmála padesáti lety. Jeho industriální sila proměnil v zázemí pro svou architektonickou kancelář Taller de Arquitectura a o několik let později zde vybudoval i bydlení pro sebe a svou rodinu.

Lehkost a síla betonu

Obří tíha rezidence Casa Masetti se pohledově vznáší nad terénem díky systému podpěrných pilířů. Brazilská betonová vila z raných sedmdesátek dává na odiv svou strohou krásu a představuje dokonale čisté jeviště pro lidské soužití. Rozmáchlé linie, volný prostor a vřelá otevřenost světu z ní udělaly ikonu moderního minimalismu.

Z ulice dům Casa Masetti ničím nešokuje. Je pohledově trochu zastíněný okolní zelení a díky strohé šedé fasádě působí nenápadně. Ze strany druhé, pohledům kolemjdoucích skryté, ale naplno rozehrává své protáhlé horizontální linie, které se vznášejí nad terénem a vytvářejí až hypnotickou scenérii. Vila se tyčí nad příkrým svahem údolí a otevírá se směrem do přírody. Autorem stavby je proslulý brazilský architekt Paulo Mendes da Rocha (1928–2021), držitel nejprestižnějšího vyznamenání za architekturu na světě – Pritzkerovy ceny. Dům navrhl v duchu brazilského brutalismu, tedy ve stylu, o jehož popularizaci se sám notnou měrou zasadil. Privátní vila vyrostla na zakázku pro inženýra Mária Masettiho už v letech 1969 až 1970 v rezidenční čtvrti São Paula. Hlavním stavebním materiálem se stal surový beton, spojující prvek budov věhlasného architekta.

Berlín: betonu zaslíbený

1.

Dvě věže na východě

Tak odlišné a přitom tak podobné. San Gimignano, malebné městečko v rozvlněném Toskánsku, které se pyšní panoramatem s kamennými věžemi. A pak Lichtenberg, čtvrť ve východní části Berlína plochá jako vodní hladina mezi borovicemi, kde trčí do vzduchu dvě věže z betonu. Dříve se v těchto místech zpracovával grafit, většina továrny ale dávno padla k zemi a zůstaly jen ty věže. Surrealistické majáky s ateliéry a kancelářemi. Promyšlený projekt San Gimignano Lichtenberg má našlápnuto stát se novým hubem proměňující se metropole.

2.

Výhled na stanici s-bahn

Hotel Michelberger, přestavěný brownfield ve Friedrichshainu, který exceluje v kombinacích. Třeba tím, jak prokládá původní tři metry vysoká okna, betonové zdi a další industriální prvky z doby císaře Viléma II. s útulnými zákoutími, odkud chcete potichu sledovat všední shon u zastávky S-Bahn. A pak se otočíte do interiéru, usednete do pohodlného křesla a necháte oči bloudit po kontrastu hrubého a hladkého, malého a velkého. Kombinační slast.

3.

Neon v bývalém pivovaru

Vysoké stropy, oprýskané betonové stěny, ochozené palubky na podlaze, a přesto se tady člověk cítí být součástí něčeho většího. Něčeho, co bere dech. Asi za to může dlouhý rudý neon pod stropem, který dotváří atmosféru restaurace a baru Kink ve čtvrti Pankow. Původně se v areálu vařilo pivo, dnes se tady střídá moderní gastronomie, současné umění a – jak rádi doplňují majitelé – roztomilý nesmysl dávkovaný po špetkách. Když budete mít štěstí, potkáte u stolu uměleckou superstar Olafura Eliassona, který má v bývalém pivovaru ateliér.

Dostatek prostoru pro realizaci vaší touhy po kreativním bydlení.

Nyní máte unikátní možnost pořídit si některý z loftů ve formě Shell & Core a navrhnout si své vysněné místo k životu sami nebo ve spolupráci s našimi architekty.

Je jen na vás, jak Vanguard prožijete

Autovýtah, recepce, soukromé terasy, fitness, bazén, spa, 4,5m stropy a beton

Každý ze 150 loftů dává prostor vaší kreativitě

Staňte se Vanguard

Od 09/2023 lofty
připraveny k předání klientům –

Zajímá vás více?

VANGUARD je výjimečný - stejně jako každý, kdo se zajímá o tento unikátní rezidenční projekt. Rádi zodpovíme jakékoliv vaše dotazy. Těšíme se na vaši zprávu.

Ozvěte se nám.

* povinné